A Corvinus csapata a Bajnokok Ligájában

Rubindiploma

Az egyetemek által szervezett nemzetközi üzleti esetversenyek világában egyre sokszínűbb a globális paletta: Európa mellett nagyszámú észak-amerikai és ázsiai verseny is ott van a legjobb üzleti iskolák célpontjai között. Ebben a mezőnyben minden évben kiválasztják a legtapasztaltabb felkészítő tanárok szavazatai alapján azt a 12 versenyt a világban, amelyeket a legnagyobb szakmai kihívás megnyerni.

Ahogyan már hírt adtunk róla, a Budapesti Corvinus Egyetem csapata idén februárban a Heavener International Case Competition (Gainesville, Florida) megnyerésével egy olyan versenyen győzött, amely e 12 legrangosabb verseny egyike. A csapat olyan egyetemeket hagyott maga mögött, mint többek között az amerikai University of California, Berkeley, a kanadai Condordia University (John Molson) és az Ivey Business School, az ázsiai Hong Kong University of Science and Technology, vagy éppen a Singapore Management University. A győzelemmel egyetemünk kvalifikálta magát a 2018-as szezon Bajnokok Ligájába, ahol a 12 legjobb versenyt megnyert bajnokok mérik össze erejüket. A Corvinus győztes floridai csapatának tagjai: Csanády Luca, Erőss Domonkos, Madarász Natália és Nemes Bence voltak. A versenyen és a felkészítés utolsó, felfokozott fázisában mentoruk Kozma Miklós volt az Üzleti Gazdaságtan Tanszékről, a felkészítés több mint féléves, hosszabb időszakában pedig a tanszék több kollégája, Ábrahám Zsolt, Czakó Erzsébet és Stocker Miklós is közreműködött rendszeres, kiemelkedően intenzív munkával.

Nyár derekán, azaz január végén? Irány Auckland!

A 2018-as Bajnokok Ligája az új-zélandi Auckland városában lesz, az ottani nyár derekán, azaz január végén. Mivel a floridai győztes csapat tagjai már diplomát szereztek egyetemünkön, a részvételre a Tanszék kollégái az idén ősszel immár 10. éve megtartott Cases on International Business Strategy (CIBS) kurzust sikeresen elvégző alapszakos hallgatók közül választják majd ki a legmegfelelőbbeket. A CIBS a Corvinus Egyetem alapszakosoknak meghirdetett házi versenykurzusa, amely kéthetente szimulált versenyhelyzetben fejleszti a hallgatók tudását. Ezekre a prezentációkra alkalmanként rotált összeállítású csapatokban készül fel a kurzus 24 előszelekción átesett hallgatója. Az első két eset megoldásán már túl van az idei mezőny, ígéretes teljesítménnyel!

Miért hasznos ez a diáknak? És az Egyetemnek? Kozma Miklós felkészítő oktató szerint:

A nemzetközi esetversenyeken való részvételünk a hallgatók személyes fejlődése mellett egyetemünk több stratégiai célját is szolgálja. Rendszeres jó szereplésünkkel olyan kiváló nemzetközi egyetemek vérkeringésébe jutunk be, és építjük velük az oktatói-kutatói kapcsolatokat, amely az egyetemek közti szélesebb körű együttműködések alapját rakja le. Az Egyetem több más intézményében is folyik felkészítés esetversenyekre, hiszen ez mind kutatási hálózatokba integrálódásunknak lehet egy mérföldköve, mind egyetemünk fejlődésének hasznos eszköze lehet a megismert legjobb gyakorlatok hazai adaptálásán keresztül.